مرکز فناوری دانش آموزی آند، مستقر در پارک علم و فناوری استان مرکزی

لذت یادیگیری فناوری را در مرکز پرورش خلاقیت، نوآوری و استعدادهای علمی دانش آموزی آند، تجربه کنید.

بسياري از متخصصان آموزشي معتقدند هدف نظام هاي آموزشي، تربيت دانش آموزان براي بيست سال آينده است نه براي امروز. لذا جهت گيري برنامه هاي آموزشي هم به لحاظ محتوا و هم به لحاظ عناوين، داراي اهميت بسيار زيادي است. همچنين با توجه به اين نكته كه در كودكي و سنين نوجواني آموزه ها داراي ماندگاري بيشتر و عميق تري هستند كه اين موضوع سرمايه اي گرانبهاست؛ از سوي ديگر، آموزش، فرآيندي با حوزه ي اثر بلند مدت است، بنابراين مرکز فناوری دانش آموزی آند (پارک علمی دانش آموزی آند) با نظر بر اين خصيصه، تلاش دارند تا مفاهيم علمي را در مخاطبين خود نهادينه نمايند. تكيه و تاكيد بر علم روز و كاربرد آن و فهم مفاهيم فني، يكي از ويژگيهايي است كه ميتوان براي مرکز فناوری دانش آموزی آند برشمرد. اين مرکز سعي دارند تا علوم روز دنيا را به طور عيني و كاربردي در محيط خانواده ها وارد كنند. با توجه به اين كه، فضا هاي علمي – تفريحي آموزش محورند، يعني هدف اصلي آنها آموزش است، بنابراين در اين نوع آموزش به جاي نمايش صرف اشياء، از طريق برپايي نمايشگاه هاي تعاملي، به تفسير و توضيح مباني علم و روند وقوع پديدههاي علمي پرداخته مي شود.

شرکت ابعاد ناب دانش (آند)، مستقر در پارک علم و فناوری استان مرکزی، مجری طرح مطالعه و امکان سنجی نحوه پیاده سازی مرکز پرورش خلاقیت، نوآوری و استعدادهای علمی دانش آموزی توسط متخصصین و اساتید فیزیک در شرکت ابعاد ناب دانش

آند، پایه گذار و مجری تنها مرکز علمی – تفریحی دانش آموزی در استان مرکزی

تاکنون در ۳۱ نقطه کشور و در استان های مختلف مراکز علمی – تفریحی دانش آموزی راه اندازی شده است که زمینه بهره برداری ۶۰۰ هزار دانش آموز و معلم را در این مراکز علمی فراهم ساخته است.

علی رغم اینکه استان مرکزی از دیرباز مهد عالمان بزرگ سیاسی، علمی، ادبی و هنری بوده است که مایه فخر کشور عزیزمان می باشد، اما متاسفانه از داشتن چنین مراکز علمی دانش آموزی بی بهره است.

ازاین رو توجه به این مهم، ما را واداشت تا در مرکز استان در شهر اراک پایه گذار راه اندازی مرکز پرورش خلاقیت، نوآوری و استعدادهای علمی دانش آموزی باشیم.