دوره آموزشی آزمایش، بازی و یادگیری با میکروسکوپ

اگر به کشف دنیای اطراف و دقت در طبیعت زنده و یا بی‌جان علاقه داشته باشید یک میکروسکوپ می‌تواند تجربه ی فوق‌العاده‌ای برای کودکان، دانش‌آموزان و علاقه‌مندان به علوم مختلف باشد. با انجام بازی و کمی خلاقیت می‌توانید کودکان خود را به یادگیری علوم ترغیب کنید.

میکروسکوپ‌ها ابزارهای دقیق برای بزرگ‌نمایی تصاویری هستند که چشم انسان قادر به تشخیص نیست به اصطلاح برای دیدن سطحی عمیق‌تر از مواد، نیاز به مسلح شدن به میکروسکوپ است. میکروسکوپ ها انواع مختلف با قدرت بزرگ‌نمایی های متفاوتی دارند و تصویر نمونه مورد نظر را چند برابر می‌کنند.

داستان اولین میکروسکوپ

آنتونی هوک هلندی یک لنزساز بود که با ایده‌ی قرار دادن چند عدسی در یک راستا به طور تصادفی اولین میکروسکوپ را ساخت. میکروسکوپ‌های اولیه از یک لوله تشکیل شده بودند که در آنها چند عدسی پشت سرهم قرار گرفته بود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ارتقا کیفیت عدسی‌های بکار رفته در میکروسکوپ ایرادات آنها رفع شده و میکروسکوپ‌ها بسیار با نمونه اولیه تفاوت دارند.

انواع میکروسکوپ

میکروسکوپ‌ها بر اساس عملکرد به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند: ۱-نوری ۲- الکترونی ۳- کاوشگر

میکروسکوپ‌های نوری بر اساس عبور نور از نمونه کار می‌کنند.

میکروسکوپ‌های الکترونی بر اساس تفسیر بازتابش الکترون‌های تابیده شده بر یک نمونه کار می‌کنند.

میکروسکوپ‌های کاوشگر برای بررسی نمونه‌های زنده استفاده می‌شوند و منبع نور آنها یک پرتو لیزر است.

با توجه به نیاز و نوع فعالیت می‌تواند یکی از انواع میکروسکوپ‌ها را انتخاب کنید و از فروشندگان تجهیزات آزمایشگاهی مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *