دوره معرفی آزمایش‌ها و راهنمای کاربری وسایل آزمایشگاهی

در پی تغییر کتاب‌های درسی علوم در دوره متوسطه اول، شرکت صنایع آموزشی نیز با آگاهی کامل از اهداف تغییر کتاب‌های درسی، در چهارچوب تغییر نظام آموزشی کشور اقدام به تغییر در تولیدات خود و انطباق آن‌ها با رویکرد‌های جدید آموزشی نموده که حاصل آن مجموعه آموزشی جدید دوره اول متوسطه است که در قالب راهنماهای کاربری مجموعه در هر پایه معرفی می‌شوند. این مجموعه‌ها با موضوع‌ها و آزمایش‌های طرح شده در کتاب‌های درسی منطبق است.

در این راهنما، هر آزمایش به گونه‌ای طراحی شده است تا شاگرد و یا شاگردان حداکثر در گروه‌های پنج نفره با نظارت دبیر و یا حتی والدینی که به اصول آموزش جدید علوم آشنا هستند، آزمایش توسط شاگردان همراه با مشکلات خواهد بود، می‌تواند خودش آزمایش را انجام داده و نتیجه‌گیری را از شاگردان بخواهد.

برای پایه هشتم راهنمای کاربری تدوین علوم تدوین و در آن، عنوان آزمایش، وسایل مورد نیاز و شرح آزمایش توضیح داده شده است. بنابراین طرح سوالات گوناگون و نحوه انطباق آزمایش‌ها با روش آموزش جدید علوم به عهده دبیر محترم گذاشته شده است تا با توجه به شرایط کلاس و روش تدریس خود، اقدام به طرح فعالیت یا سوال نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *